چرا باید از تادالافیل استفاده کنیم؟

چرا باید از تادالافیل استفاده کنیم؟

اختلال نعوظ وضعیتی است که در آن آلت تناسلی در هنگام تحریک جنسی نمی‌تواند نعوظ خود را حفظ کند و سفت و راست نمی‌شود. وقتی مردی از نظر جنسی تحریک می‌شود، واکنش طبیعی بدن او افزایش جریان خون به سمت آلت تناسلی برای ایجاد نعوظ است.

تادالافیل برای درمان مردان مبتلا به اختلال نعوظ (Erectile Dysfunction) استفاده می‎شود. داروی تادالافیل از عملکرد سریع آنزیمی به نام فسفودی استراز نوع 5 جلوگیری می‎کند. آلت تناسلی یکی از مناطقی است که این آنزیم در آن فعالیت می‌کند. ما در این مقاله به بررسی قرص تادالافیل، نحوه مصرف و عوارض جانبی آن می‌پردازیم، پس همراهمان بمانید.

تادالافیل چیست؟

تادالافیل دارویی است که با نسخه دکتر تجویز شده و به‌صورت قرص خوراکی مصرف می‌شود. در بازار قرص خوراکی تادالافیل با نام تجاری Cialis و Adcirca موجود است. این قرص به‌صورت ژنریک نیز قابل تهیه است. داروهای ژنریک معمولا قیمت کمتری نسبت به داروهای تحت نام تجاری شرکت خاص دارند. البته بعضی اوقات پیدا کردن آن‌ها خیلی سخت‌تر از خرید نسخه تجاریشان است، زیرا داروهای ژنریک در همه جا یافت نمی‌شوند.

تادالافیل قرصی است که برای درمان اختلال نعوظ و هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات (BPH) در مردان استفاده می‌شود. اختلال نعوظ وضعیتی است که در آن مرد نمی‌تواند نعوظ خود را برای فعالیت جنسی حفظ کند. در مقابل هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات نوعی بیماری است که در آن غده پروستات بزرگ شده و باعث مشکلات ادراری می‌شود.

تادالافیل چگونه کار می کند؟

تادالافیل به دسته‌ای از داروها به نام مهارکننده‌های فسفودی استراز نوع 5 (PDE5) تعلق دارد. این قرص برای شل شدن عضلات پروستات و مثانه موثر است و به بهبود علائم هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات شما کمک می‌کند.

برای بهبود علائم اختلال نعوض، این قرص به افزایش جریان خون به سمت آلت تناسلی کمک می‌کند. این کار به شما کمک می‌کند تا نعوظ داشته باشید و آن را حفظ کنید. توجه داشته باشید که برای رسیدن به نعوظ با این دارو به تحریک جنسی نیاز دارید. تادالافیل همچنین با شل کردن رگ‌های خونی در ریه‌ها، توانایی شما برای ورزش کردن را بهبود می‌بخشد. این کار باعث افزایش جریان خون می‌شود.

چگونه باید تادالافیل را مصرف کنم؟

این دارو دز‌های مختلفی دارد. پزشک به شما خواهد گفت که چه دوزی برای شما مناسب است. مقدار مصرف این دارو و تعداد دفعات آن به موارد زیر بستگی دارد:

 • سن شما؛
 • وضعیت تحت درمان؛
 • شدت بیماری؛
 • سایر شرایط پزشکی که دارید.
 • نحوه واکنش شما به اولین دوز.

این قرص را می‌توانید همراه یا بدون غذا مصرف کنید و نوع غذایی که میل می‌کنید، بر عملکرد این دارو اثر نمی‌گذارد. با این‌حال اگر یک نوبت از دوز مصرفی این دارو را فراموش کردید، در اولین فرصت آن را میل کنید. اما اگر زمان مصرف دوز بعدی آن فرا رسیده است، دوز قبلی را مصرف نکنید و مقدار مصرف دارو را دو برابر نکنید.

چه کسانی نباید تادالافیل مصرف کنند؟

اگر بیماری قلبی دارید و پزشکتان به شما توصیه کرده است که از فعالیت جنسی خودداری کنید، نباید از تادالافیل استفاده کنید. همچنین اگر پس از مصرف در حین رابطه جنسی علائمی مانند درد قفسه سینه، سرگیجه یا حالت تهوع داشتید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

فعالیت جنسی فشار بیشتری بر قلب شما وارد می‌کند و اگر قلب شما درحال حاضر به ‌دلیل حمله قلبی یا بیماری قلبی ضعیف شده باشد، فشار بیشتری بر آن وارد می‌شود. همچنین ممکن است پس از مصرف این دارو، پریاپیسم را تجربه کنید. شرایطی که در آن نعوظ از بین نمی‌رود و می‌تواند به آلت تناسلی شما آسیب دائمی بزند. اگر نعوظی داشتید که بیش از 4 ساعت طول کشید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

چگونه باید تادالافیل را مصرف کنم؟

این دارو می تواند چه عوارض جانبی داشته باشد؟

قرص خوراکی تادالافیل معمولا باعث خواب آلودگی نمی‌شود، اما عوارض جانبی دیگری دارد که عبارتند از:

 • سردرد؛
 • ناراحتی معده؛
 • کمر درد؛
 • دردهای عضلانی؛
 • برافروختگی (پوست مایل به قرمز)؛
 • گرفتگی یا آبریزش بینی؛
 • اسهال.

اگر شدت این عوارض خفیف باشند، ممکن است ظرف چند روز یا چند هفته از بین بروند. اما اگر شدیدتر هستند یا از بین نمی‌روند، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

اگر عوارض جانبی جدی زیر را داشتید فورا با پزشک خود تماس بگیرید. اگر علائم شما مرگبار هستند یا فکر می‌کنید نیاز به اورژانس پزشکی دارید، با 115 تماس بگیرید. عوارض جانبی جدی مصرف داروی تادالافیل و علائم آن‌ها می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • پریاپیسم (در مردان): علائم آن شامل نعوظ دردناکی است که از بین نمی‌رود.
 • تغییر در بینایی: دیدن سایه آبی هنگام نگاه کردن به اشیا، مشکل در تشخیص تفاوت بین رنگ‌های آبی و سبز و کاهش یا از دست دادن ناگهانی بینایی در یک یا هر دو چشم؛
 • از دست دادن شنوایی: از دست دادن یا کاهش ناگهانی شنوایی، سوت کشیدن گوش و سرگیجه؛
 • فشار خون پایین: احساس سبکی سر یا سرگیجه و غش کردن؛
 • آنژین صدری (درد قفسه سینه).

با وجود توضیحاتی که دادیم، از آن‌جایی که داروها روی هر فرد اثر متفاوتی می‌گذارند، نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم موارد بالا عوارض جانبی حتمی مصرف تادالافیت هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می‌کنیم با پزشک متخصص صحبت کنید.

نحوه نگه داری از داروی تادالافیل

 • دارو را در ظرف دربسته در دمای اتاق، دور از حرارت، رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.
 • از دارو در برابر یخ‌زدگی محافظت کنید.
 • دارو را دور از دسترس اطفال نگه دارید.
 • داروهای تاریخ گذشته یا داروهایی را که دیگر مورد نیاز نیستند، نگه ندارید.
 • از داروساز بپرسید که چگونه باید داروهایی را که استفاده نمی‌کنید، دور بریزید.
نحوه نگه داری از داروی تادالافیل

سوالات متداول

تاثیر تادالافیل چقدر است؟

تادالافیل می‌تواند 36 ساعت در بدن باقی بماند، بنابراین مهم است که از مصرف بیش از یک قرص در بازه زمانی 24 ساعته خودداری کنید. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که برای مشاهده اثرات قرص برای اختلال نعوظ، باید از نظر جنسی تحریک شده باشید.

آیا تادالافیل فشار خون را کاهش می دهد؟

این قرص با باز کردن رگ‌های خونی در بدن، سرعت جریان خون را کاهش می‌دهد. به‌همین دلیل، ممکن است به کاهش فشار خون نیز کمک کند.

آیا تادالافیل قوی تر از ویاگرا است؟

این دارو و ویاگرا هر دو برای درمان اختلال نعوظ به‌کار می‌روند و تفاوت اصلی بین این دو در مدت زمان ماندگاری تاثیر آن‌ها در بدن است. اثر تادالافیل می‌تواند تا 36 ساعت در بدن باقی بماند، در حالیکه اثر ویاگرا تا 5 ساعت باقی می‌ماند.

سخن نهایی

تادالافیل قرصی است که به مردان مبتلا به اختلال نعوظ (ED) یا هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات (BPH) با شل کردن رگ‌های خونی و افزایش جریان خون به آلت تناسلی یا پروستات کمک می‌کند مشکلشان را رفع کنند. همچنین داروی تادالافیل برای تاثیرگذاری خود به تحریک جنسی نیاز دارد و می‌تواند عملکرد جنسی و کیفیت زندگی را بهبود بخشد.

تحقیقات ثابت کرده است که این دارو برای استفاده طولانی مدت موثر و بی‌خطر است و خطر عوارض جانبی جدی کمی دارد. با‌این‌حال، داروی تادالافیل برای همه مناسب نیست و ممکن است مصرف آن با سایر داروها تداخل داشته باشد. بنابراین مردانی که می‌خواهند از این قرص استفاده کنند، باید با پزشک یا داروساز خود مشورت کنند و دستورالعمل‌های آن‌ها را به‌دقت دنبال کنند. از طرفی این دارو میل جنسی را افزایش نمی‌دهد و از بارداری یا بیماری‌های مقاربتی نیز جلوگیری نمی‌کند.

1 دیدگاه برای “چرا باید از تادالافیل استفاده کنیم؟

 1. اشتراک‌ها: راهکار افزایش میل جنسی مردان؛ تقویت میل جنسی آقایان با 5 روش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان