چگونه می‌توان میل جنسی مردان را افزایش داد؟

آیا شما هم جزو افرادی هستید که به‌دنبال راهی برای افزایش میل جنسی‌تان می‌گردید؟ آیا به‌دنبال علل کاهش میل جنسی مردان هستید و می‌خواهید بدانید چطور می‌توان این مشکل را برطرف کرد؟ پس این مطلب برای شماست!

میل جنسی اگرچه در افراد مختلف یکسان نیست و هر فردی باتوجه به وضعیت جسمانی و روانی‌اش متفاوت است؛ اما کم‌بودن بیش‌ازحد آن می‌تواند در زندگی جنسی افراد اثر منفی بگذارد و باعث بروز مشکلات بین زوجین شود. در ادامه به علل کاهش میل جنسی در آقایان و روش‌های طبیعی و دارویی تقویت میل جنسی مردان خواهیم پرداخت.

چگونه می‌توان میل جنسی مردان را افزایش داد؟

دلایل کاهش میل جنسی مردان چیست؟

اولین گام در حل هر مسئله و مشکلی شناخت آن مسئله و یافتن علت و ریشۀ آن است. در این مورد به‌خصوص نیز ابتدا باید بدانید کاهش میل جنسی آقایان به چه معناست و چه چیزهایی باعث کاهش این میل طبیعی در مردان می‌شوند تا با توجه به آن‌ها بهترین راه‌ حل‌ها را انتخاب کنید.

کاهش میل جنسی به‌معنای عدم علاقه به رابطۀ جنسی است که افراد مختلفی در طول زندگی ممکن است با آن درگیر شوند. این امر می‌تواند دلایل مختلف فیزیکی و روانی داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • پایین‌آمدن سطح تستوسترون
 • اضطراب و خستگی جسمانی
 • داروهای ضدافسردگی یا قرص‌های فشار و صرع
 • مصرف الکل و دخانیات به‌ویژه سیگار
 • برخی بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت
 • تجربیات بدِ جنسی و پایین‌آمدن عزت نفس و اعتماد‌به‌نفس
 • تجربۀ تروما و تجاوز

وجود یک یا چند مورد از این موارد می‌تواند در کاهش میل جنسی مردان اثرگذار باشد که با فهمیدن آن می‌توان راه مناسب درمان را پیدا کرد و میل جنسی فرد را تقویت کرد.

انواع روش‌های تقویت میل جنسی در مردان

پس‌از فهمیدن مشکل، حال وقت آن است که در مسیر حل آن قدم بردارید. انواع روش‌های تقویت میل جنسی را می‌توان به چند دستۀ کلی تقسیم کرد. در ادامه به هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

تغییر سبک زندگی برای افزایش میل جنسی آقایان

اولین گام، داشتن یک سبک زندگی سالم است؛ چراکه یک بدن سالم دارای وضعیت متعادل و مطلوبی‌ است و مشکلات کمتری در کمین آن است. آنچه که لازم است برای حل مشکل کاهش میل جنسی به آن توجه کنید در موارد زیر نهفته است:

 • رژیم غذایی مناسب
 • ورزش روزانه
 • کاهش مصرف دخانیات و الکل
 • خواب کافی

رژیم غذایی مناسب برای تقویت میل جنسی آقایان

داشتن رژیم غذایی خوب و مقوی یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش میل جنسی آقایان است. ازآنجاکه مصرف غذاهای شیرین، پرچرب، سرخ‌شده، غذاهای حاوی سدیم و محصولات سویا بر سلامت شما اثر منفی می‌گذارد و تنظیم هورمون‌ها را به هم می‌ریزد، باید تاحدامکان از مصرف آن‌ها خودداری کنید. جایگزین‌کردن این نوع غذاها با سبزیجات، میوه‌ها، پروتئین‌های بدون چربی، غلات، آجیل و امثالهم یکی از عاقلانه‌ترین کارهاست. برای اطلاعات بیشتر مقاله خوراکی‌های افزایش میل جنسی را پیشنهاد می کنیم.

همچنین گنجاندن غذاهای حاوی امگا3 مثل ماهی سالمون، غذاهای سرشار از روی، انار و غذاهای پر از ادویه مخصوصاً فلفل، می‌تواند به تقویت میل جنسی کمک کند.

ورزش روزانه

از دیگر مواردی که به بهبود وضعیت جسمانی و روانی شما و به‌طور ویژه بهبود میل جنسی کمک می‌کند، ورزش است. البته نیازی به ورزش سنگین و حرفه‌ای نیست. تنها نکتۀ مهم، استمرار در ورزش است که باید به‌طور روزانه ساعتی را به آن اختصاص دهید. ورزش‌هایی مثل پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، ایروبیک و شنا می‌توانند گزینه‌های خوبی برای شروع باشند.

انواع روش‌های تقویت و افزایش میل جنسی در مردان

ترک یا کاهش مصرف دخانیات و الکل

اثر منفی الکل و مواد مخدر بر سلامت بدن مسئله‌ای انکارنشدنی است و یکی از مواردی که به‌شدت می‌تواند از این مسئله آسیب ببیند، میل جنسی است. مصرف بیش از حد الکل و مخدر می‌تواند جریان خون را تحت تاثیر قرار بدهد، میزان تستوسترون را در بدن کاهش دهد و احساس و تحریک در ناحیۀ جنسی را با افت جدی مواجه کند؛ بنابراین یا باید این موارد را ترک کنید یا از مصرف زیاد آن‌ها بپرهیزید.

تقویت میل جنسی مردان با خواب کافی

یکی دیگر از مواردی که بر بهبود عملکرد بدن و افزایش میل جنسی در مردان اثرگذار است، خواب کافی است. اختلالات خواب مثل دیرخوابیدن، بیدارشدن مکرر هنگام خواب و… می‌تواند موجب کاهش میل جنسی شود و برعکس، خواب مناسب و کافی منجر به افزایش سطح انرژی بدن، بهبود خلق‌وخو و افزایش میل جنسی می‌شود. بنابراین برای داشتن یک زندگی جنسی خوب حتماً برنامۀ خواب خود را تنظیم کنید.

مواردی مثل عدم مصرف کافئین از عصر به بعد، خوابیدن در یک ساعت مشخص شب، نبردن گوشی و وسایل الکترونیک در اتاق خواب و خوابیدن در محیطی آرام با دمای مناسب می‌تواند به بهبود کیفیت خوابتان کمک کند.

حل مشکلات رابطه

بعضی اوقات آنچه باعث کاهش میل جنسی آقایان می‌شود مشکلاتی است که در رابطۀ زوجین وجود دارد و این باعث می‌شود که میل آن‌ها به یکدیگر کم شود. بنابراین دربارۀ مشکلات رابطه با شریک زندگی خود حرف بزنید و درصدد حل آن‌ها باشید و از سرزنش یکدیگر بپرهیزید.

به‌جای تمرکز بر نکات منفی به نکات مثبت توجه کنید، دربارۀ انتظاراتتان در زندگی و مخصوصاً در اتاق خواب و رابطۀ جنسی باهم صحبت کنید، فعالیت‌های جدیدی را که به مشارکت هر دو نیاز دارد امتحان کنید، رابطۀ فیزیکی‌تان را با درآغوش‌گرفتن و بوسیدن و ماساژ برای افزایش شیمی جنسی بیشتر کنید. این موارد باعث بهبود وضعیت رابطه و آرامش و دلگرمی‌تان خواهد شد که در نهایت افزایش میل جنسی در مردان و زنان را به ارمغان می‌آورد.

مدیریت اضطراب و ناملایمتی‌های روحی برای افزایش میل جنسی در مردان

یکی از مسائلی که بر بهبود میل جنسی بسیار اثرگذار است،  مدیریت اضطراب و بی‌قراری‌های روحی و روانی است. ممکن است شما به‌دلایل مختلفی مثل مشکلات رابطه، فشارهای اقتصادی، مشغله‌های کاری و خانوادگی و… دچار اضطراب و ناامیدی و سرخوردگی شوید و این مسائل نه‌تنها باعث کاهش میل جنسی‌تان می‌شود، بلکه می‌تواند اضطرابِ کاهش میلتان را نیز به شما اضافه کند. بنابراین تکنیک‌های کاهش استرس را بیاموزید و اگر خودتان نمی‌توانید آن را مدیریت کنید، به یک مشاور خوب مراجعه کنید تا تحت درمان قرار بگیرید.

مصرف داروهای افزایش میل جنسی مردان

اگر موارد فوق بر افزایش میل جنسی در مردان اثرگذار نبود، راه دیگر حل این مشکل، مصرف دارو و محصولات جنسی مخصوص آقایان است. برخی داروها مثل تادالافیل، سیلدنافیل، واردنافیل و آوانافیل در افزایش میل جنسی بسیار موثرند. همچنین استفاده از کرم موضعی و ژل تستوسترون نیز خیلی از اوقات برای فرد تجویز می‌شود که به افزایش هورمون تستوسترون، مهم‌ترین هورمون مربوط مردانه، کمک می‌کند.

مصرف مکمل های تقویت میل جنسی

مکمل‌های تقویت کننده میل جنسی آقایان از دیگر راه‌حل‌های موجودند که معمولاً مکمل‌های گیاهی بدون نسخه هستند و به بهبود میل جنسی کمک می‌کنند. این مکمل‌ها حاوی موادی مثل جنسینگ قرمز، خارخاسک، گشنیز و برخی ویتامین‌ها مثل ویتامین E و D و B3 هستند و ازآنجاکه بدون تجویز پزشک نیز قابل خریدند باید در مصرف آن‌ها دقت زیادی کرد. مصرف بی‌رویۀ آن‌ها می‌تواند موجب بروز مشکلات جسمانی و روانی شود و آسیب‌های بیشتری به شما بزند.

داروهای افزایش میل جنسی مردان

سخن پایانی

داشتن یک زندگی جنسی پرشور از مواردی است که می‌تواند در باقی ابعاد زندگی و استحکام رابطۀ عاطفی زوجین نیز اثر بسیار زیادی بگذارد. به‌همین‌دلیل کاهش میل جنسی هیچ‌گاه باب میل افراد مخصوصاً آقایان نیست و درصورت بروز آن تلاش می‌کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن آن را برطرف کنند. عوامل مختلفی در این کاهش میل موثر است که می‌تواند ریشه‌های فیزیکی و روانی داشته باشد و گام اول برای حل مسئله و افزایش میل جنسی در مردان، شناخت عامل و ریشۀ کاهش یا ازدست‌دادن میل جنسی مرد است.

بعداز اینکه این مشکل ریشه‌یابی شد می‌توان از روش‌های درمانی مختلفی مثل تغییر سبک زندگی و تغییر رژیم غذایی، استفاده از دارو و مکمل‌های تقویت‌کننده، ترک دخانیات، مشاوره‌های روان‌درمانی برای کاهش اضطراب و مشکلات رابطه و. .. که مناسب فرد است استفاده کرد.

سوالات متداول

 • چه درمان‌هایی برای افزایش میل جنسی وجود دارد؟

کاهش میل جنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که شناخت آن‌ها می‌تواند به انتخاب درمان مناسب کمک کند. به‌طورکلی درمان‌های موجود برای افزایش میل جنسی شامل مواردی مثل خودمراقبتی و تغییر سبک زندگی، کاهش اضطراب و مشاوره‌های روان‌درمانی، دارودرمانی، استفاده از تقویت‌کننده‌های جنسی و… است.

 • محبوب‌ترین تقویت‌کننده‌های جنسی کدام‌اند؟

از میان تقویت‌کننده‌های قوای جنسی و افزایش میل جنسی در مردان آن دسته از تقویت‌کننده‌هایی که به‌شکل گیاهی‌اند یا در زمرۀ مواد خوراکی هستند، به‌علت ماهیت طبیعی‌شان بیشتر بین افراد محبوب‌اند. هرچند برخی مکمل‌های شیمیایی نیز پرفروش‌اند؛ اما به‌طورکلی عوارض تقویت‌کننده‌های گیاهی و خوراکی کمتر است و افراد بیشتری آن‌ها را ترجیح می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان