بررسی غذاهایی که باید برای افزایش میل جنسی مصرف کرد

تاثیر روابط جنسی خوب در افزایش کیفیت زندگی زناشویی و رضایت از زندگی را نمی‌توان نادیده گرفت. میزان میل جنسی یا شهوت، موضوع جالبی است که به‌عنوان یک جنبه مهم در زندگی انسان، تأثیر مستقیمی بر روابط جنسی و سلامت جسمی او دارد. در این بین غذا مناسب افزایش میل جنسی مردان اهمیت زیادی دارد؛ چون طبق مطالعات مختلف، در دنیای مدرن، مردان دچار ضعف در کیفیت اسپرم‌ها شده‌اند و متاسفانه این موضوع جهانی است و رابطه مستقیمی با سبک زندگی بشر در قرن 21 دارد.

تغذیه مناسب، با تأثیر بر هورمون‌ها و عوامل نوروشیمیایی، می‌تواند به بهبود عملکرد جنسی کمک کند. این افزایش میل جنسی نه‌تنها بر تجربه شخصی اثر می‌گذارد، بلکه به ارتقاء روابط میان فردی نیز کمک می‌کند. در ادامه به بررسی تغذیه و میل جنسی و غذاهای مناسب افزایش میل جنسی مردان خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

چه چیزی بخوریم تا شهوتمان زیاد شود

شاید جمله بعدی در نگاه اول ناامیدتان کند! چون همه مردان به‌دنبال کلیدی برای حفظ چشمه جوانی خود هستند و ممکن است از برخی افراد مطلع مانند پزشک بپرسند که چی بخوریم تا شهوتمان زیاد شود؟!؛ اما تقریباً هیچ چیزی نمی‌تواند به حفظ میل جنسی قوی در گذر عمر و افزایش سن و سال کمک چندانی کند. اما برای کمک به این روند در ادامه نیز به بررسی خوراکی‌های افزایش میل جنسی می‌پردازیم.

چگونه غذا و میل جنسی با هم مرتبط‌اند؟

ا هنگامی که یک مرد به دهه 50 زندگی خود می‌رسد، دیگر از نظر فیزیکی برای تولید مثل طراحی نشده است و بنابراین کاهش طبیعی تستوسترون را تجربه می‌کند؛ اما تغذیه نامناسب می‌تواند بر قدرت و میل جنسی در هر سنی اثر بسیار بدی بگذارد. در واقع این چند عامل، تغذیه و میل جنسی را با هم مرتبط می‌سازند که در ادامه بررسی می‌شود.

غذا مناسب افزایش میل جنسی مردان

افزایش تولید هورمون‌های جنسی با غذاهای مناسب افزایش میل جنسی مردان

دریافت ناکافی برخی از مواد مغذی می‌تواند به کاهش میل جنسی کمک کند. به‌عنوان مثال، کمبود روی، ویتامین D، ویتامین B12 و آهن با کاهش میل جنسی مرتبط هستند. این مواد مغذی در تولید هورمون، متابولیسم انرژی و سلامت جنسی بسیار مهم هستند.

برخی خوراکی های مناسب افزایش میل جنسی مردان و الگوهای غذایی می‌توانند بر سطح هورمون‌ها در بدن و در نتیجه بر میل جنسی تأثیر بگذارند. به‌عنوان مثال، رژیم‌های سرشار از غذاهای فرآوری‌شده، چربی‌های ناسالم و قند ممکن است تعادل هورمونی را مختل کنند و میل جنسی را کاهش دهند. ازسوی‌دیگر، رژیم‌های غذایی سرشار از، میوه‌ها، سبزیجات، پروتئین‌های بدون چربی و چربی‌های سالم می‌توانند به سلامت هورمونی کمک و میل جنسی را تقویت کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد افزایش میل جنسی مردان این مقاله را مطالعه کنید.

افزایش جریان خون

جریان خون مناسب برای برانگیختگی و عملکرد جنسی حیاتی است. رژیم‌های غذایی سرشار از چربی‌های اشباع، چربی‌های ترانس و کلسترول می‌توانند به ایجاد بیماری‌های قلبی عروقی مانند تصلب شرایین منجر شوند که می‌تواند جریان خون به اندام‌های جنسی را مختل کنند و بر میل جنسی تأثیر منفی بگذارد.

تامین انرژی بدن

تغذیه برای تامین انرژی بدن و افزایش سرزندگی بسیار مهم است. برعکس، غذای ناکافی و ضعیف، دریافت کالری ناکافی یا کمبود مواد مغذی می‌تواند منجر به سطوح پایین انرژی، خستگی و کاهش میل جنسی شود.

کاهش استرس

تغذیه همچنین می‌تواند بر سلامت ذهنی، خلق‌وخو و سطح استرس تأثیر بگذارد. عوامل روانشناختی مانند استرس، اضطراب و افسردگی می‌توانند به‌طور قابل‌توجهی بر میل جنسی تأثیر بگذارند؛ بنابراین، غذاهای غنی از مواد مغذی که بر سلامت مغز موثرند، مانند اسیدهای چرب امگا۳، ویتامین‌های گروه B و آنتی‌اکسیدان‌ها، می‌توانند به تقویت خلق‌وخو و میل جنسی کمک کنند.

برای اطلاع بیشتر در خصوص اینکه رابطه جنسی چگونه می‌تواند برای بدن مفید باشد پیشنهاد میکنیم این مقاله مزایا داشتن رابطه جنسی را مطالعه کنید.

معرفی خوراکی و غذا مناسب افزایش میل جنسی مردان

میل جنسی نام دیگری برای شهوت است. عوامل داخلی و خارجی مختلفی، از سطح هورمون‌ها گرفته تا داروها و عادت‌های خواب، می‌توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند. میل جنسی در هر فردی متفاوت است؛ اما کاهش میل جنسی با افزایش سن کاملاً طبیعی است.

بااین‌حال می‌توان در هر سنی به‌دنبال غذاهای تحریک کننده مردان بود و خوشبختانه، دانشمندان امروزه تقریباً می‌دانند که تغذیه و میل جنسی چه ارتباطی با هم دارند و خوراکی های افزایش میل جنسی، هم برای مردان و هم زنان کدامند. گنجاندن این غذاهای غنی از مواد مغذی در رژیم غذایی می‌تواند میل جنسی را افزایش و درعین‌حال سلامت کلی بدن را نیز ارتقا دهد.

هرچند همه غذاهای مغذی می‌توانند اثرات مثبتی بر سلامت جنسی داشته باشند؛ اما موارد خاصی هم وجود دارند که به‌طور خاص بر بهبود میل جنسی مردان اثرگذارند در ادامه خوراکی های افزایش میل جنسی را بررسی می‌کنیم:

شیلاجیت

تستوسترون که یک هورمون جنسی مردانه حیاتی است که در افزایش سلامت جنسی نقش بسزایی دارد. سطح ناکافی تستوسترون می‌تواند منجر به کاهش میل جنسی، ریزش مو، کاهش توده عضلانی و خستگی شود. شیلاجیت، یک گیاه دارویی آیورودا است که به افزایش سطح تستوسترون کمک می‌کند و در نتیجه یکی از غذاهای مناسب افزایش میل جنسی مردان است. این داروی گیاهی به‌دلیل خواص جوان‌کننده‌اش مشهور است و به بهبود سطح انرژی، افزایش استقامت و افزایش میل جنسی کمک می‌کند.

موز

این مورد را که تقریباً همه می‌شناسند! موز میوه‌ای سرشار از کربوهیدرات‌های ساده است و منبع انرژی و پتاسیم ارزشمندی را برای حفظ نشاط بدن فراهم می‌کند. پتاسیم یک ماده معدنی است که به آرامش عضلانی کمک می‌کند و از گرفتگی و اسپاسمی که به‌طور بالقوه می‌تواند لحظات صمیمی فرد و همسرش را مختل کند، جلوگیری می‌کند. علاوه‌براین، وجود پتاسیم در موز می‌تواند به کاهش فشارخون، و تسهیل عملکرد جنسی با افزایش جریان خون سالم به مناطق حیاتی بدن، از جمله اندام‌های تناسلی کمک کند.

خوراکی های افزایش میل جنسی

سیر

سیر به‌دلیل بوی بدش، اغلب در مسائل عاشقانه مورد انتقادی ناعادلانه قرار می‌گیرد؛ اما این گیاه فواید سلامتی زیادی دارد و نباید در مورد آن تا این حد کم‌لطفی کرد. مزیت کلیدی سیر در سطوح بالای آلیسین موجود در آن نهفته است. آلیسین ترکیبی است که برای افزایش جریان خون در اندام‌های جنسی مردان و زنان شناخته می‌شود. این ویژگی غیرمنتظره،  سیر را به یک راه‌حل شگفت‌انگیز برای افزایش شهوت در هر دو جنس تبدیل می‌کند.

شکلات تلخ

افرادی که به‌دنبال تقویت زندگی عاشقانه خود هستند، از اینکه متوجه می‌شوند شکلات تلخ به‌عنوان یک تقویت‌کننده طبیعی میل جنسی عمل می‌کند، خوشحال می‌شوند! این امر با افزایش سطح سروتونین و دوپامین در مغز، که باعث ایجاد احساس لذت و شادی می‌شود، به دست می‌آید. علاوه‌براین، کاکائو حاوی آنتی‌اکسیدانی به‌نام فلاوانول است که به بهبود جریان خون و آرامش رگ‌های خونی کمک می‌کند.

در نتیجه، گردش خون کافی به نواحی جنسی را در لحظات مناسب تسهیل می‌کند. مقدار فلاوانول در شکلات، بسته به فرآیند تولید می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی متفاوت باشد. پودر کاکائوی شیرین‌نشده دارای بالاترین غلظت فلاوانول است.

بادام

بادام به‌عنوان یک منبع عالی از اسیدهای چرب ضروری، بلوک‌های ساختمانی لازم را برای تولید هورمون‌های مردانه فراهم می‌کند. علاوه‌براین، عطر بادام باعث برانگیخته‌شدن حس جنسی در زنان می‌شود. روشن‌کردن شمع‌های با عطر بادام می‌تواند به تنظیم خلق‌وخو و تحریک بیشتر بانوان کمک کند.

سایر غذاهایی که می‌تواند باعث افزایش میل جنسی شوند،  عبارت‌اند از:

  • Yohimbine، یک آلکالوئید موجود در پوست درخت همیشه‌سبز غرب آفریقا، که مشابه ویاگرا عمل می‌کند.
  • ریحان، که بوی آن به‌طور بالقوه می‌تواند به افراد مبتلا به اختلال نعوظ (ED) کمک کند.
  • انجیر، که ویتامین‌ها و مواد معدنی مهمی را برای بدن فراهم می‌کند و می‌تواند جریان خون را به اندام‌های تناسلی افزایش دهد.
مواد غذایی افزایش میل جنسی

معجون تقویت قوای جنسی مردان

تمام غذاهای مناسب افزایش میل جنسی مردان که پیش‌تر به آن‌ها پرداختیم، می‌توانند در ساخت معجون‌ها و خوراکی های افزایش میل جنسی به کار بروند. معجون‌های تقویت قوای جنسی مردان از دیرباز به‌عنوان یک راه طبیعی و موثر برای افزایش عملکرد جنسی مطرح بوده‌اند. این معجون‌ها اغلب از ترکیبات گیاهی و مواد طبیعی تشکیل شده‌اند که به بهبود عملکرد جنسی و افزایش انرژی جنسی کمک می‌کنند.

ترکیباتی مانند گیاهان آفریقایی مانند مکا، جینسینگ و زنجبیل اغلب در این معجون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ترکیبات ممکن است به تنظیم هورمون‌ها، افزایش جریان خون به اعضای جنسی و افزایش تحریک جنسی کمک کنند. بااین‌حال، قبل از استفاده از هر محصول جنسی مخصوص آقایان یا معجون تقویتی، بهتر است با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنیدتا از ایمنی و موثربودن آن برای خود مطمئن شوید.

سخن پایانی

افراد زیادی به امید افزایش میل جنسی، افزایش عملکرد جنسی و افزایش لذت در روابط جنسی بر روی رژیم غذایی خود متمرکز و حساس می‌شوند. در‌حالی‌که تحقیقات جدید ارتباط بالقوه‌ای را بین غذاهای خاص و بهبود تجربیات جنسی نشان می‌دهند؛ اما کسانی که به‌دنبال مفیدترین غذاها برای بهبود و ارتقای زندگی جنسی خود هستند، باید یک رژیم غذایی متعادل و سالم برای قلب و سایر اندام‌های حیاتی بدن خود را در اولویت قرار دهند. بنابراین شناخت خوراکی های افزایش میل جنسی بسیار مهم است.

بااین‌حال این غذاهای مناسب افزایش میل جنسی مردان که در این مقاله ذکر کردیم، می‌توانند با فراهم‌کردن مواد مغذی موردنیاز بدن، از همه نظر برای شما مفید باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان