5 ورزش افزایش سایز اندام تناسلی

تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ

اختلال نعوظ برای بسیاری از مردان یک مساله چالش‌برانگیز و مهم است و بر سلامت جسمی و عاطفی آن‌ها اثر می‌گذارد. خوشبختانه درمان نعوظ با ورزش ممکن است. انجام منظم فعالیت بدنی به‌صورت روزانه گامی مفید در مدیریت این اختلال است. ورزش و انجام تمرینات هوازی مانند دویدن یا شنا کردن، تمرینات قدرتی و تمرینات کف لگن، جریان خون را تقویت می‌کنند، سلامت کلی بدن را بهبود می‌بخشند و به‌طور واضحی عملکرد نعوظ را افزایش می‌دهند.

همچنین مهم است که قبل درمان خودسرانه نعوظ با ورزش با پزشک متخصص مشورت کنید تا مطمئن شوید تمرین‌هایی که انجام می‌د‌هید برای نیازهای فردی شما بدون خطر و مناسب هستند. با استمرار و انجام صحیح تمرین‌های مختلف، ورزش راهکاری موثر در بهبود اختلال نعوظ است. ما در این مقاله به بررسی تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ می‌پردازیم، پس همراهمان بمانید.

ورزش و درمان اختلال نعوظ

انجام ورزش‌هایی مانند ورزش های هوازی، تمرینات قدرتی و تمرینات کف لگن، در درمان اختلال نعوظ مفید هستند. ورزش گردش خون و سلامت قلب و عروق را بهبود می‌بخشد و استرس را کاهش می‌دهد که نتیجه آن‌ها بر عملکرد نعوظ مثبت است. علاوه‌بر این، ورزش به مدیریت وزن و افزایش عزت نفس کمک می‌کند و باعث بهبود اختلال نعوظ می‌شود. البته پیش از شروع هر تمرین برای نعوظ قوی تر باید نظر پزشک متخصص را جویا شوید تا عواقب ناخواسته‌ای برای شما نداشته باشد.

تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ

در زیر چندین ورزش را برای رفع این اختلال معرفی می‌کنیم:

 • ورزش هوازی: از تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ، فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی سریع، دویدن، دوچرخه سواری یا شنا کردن هستند، چون سلامت قلب و عروق و گردش خون را بهبود می‌بخشند.
 • تمرینات قدرتی: برای درمان نعوظ با ورزش، وزنه‌برداری یا تمرین‌های مقاومتی را توصیه می‌کنیم. چون این ورزش‌ها به ساخت توده عضلانی، بهبود تناسب کلی اندام‌ها و به‌طور ویژه افزایش عملکرد جنسی کمک می‌کنند.
 • تمرینات کف لگن (کگل): تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ مانند تقویت عضلات کف لگن از طریق تمرینات کگل، عملکرد نعوظ را بهتر کرده و به کنترل انزال کمک زیادی می‌کند. این تمرین‌ها را در بخش‌های بعد بیشتر توضیح می‌دهیم.
 • یوگا: یوگا یکی دیگر از تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ است که استرس را کاهش می‌دهد، انعطاف‌پذیری را بهتر می‌کند و جریان خون را افزایش می‌دهد که تمامی آن‌ها اثر بسیار مثبتی بر اختلال نعوظ دارند.
 • تمرینات قلبی: تمرینات تناوبی با شدت بالا یا به اختصار (HIIT) یا سایر تمرینات قلبی عروقی، سلامت قلب و گردش خون را تقویت کرده و به عملکرد بهتر نعوظ کمک می‌کنند.
 • تمرینات ذهن و بدن: ورزش‌هایی مانند تای‌چی یا چیگونگ از دیگر تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ  هستند که به کاهش استرس و بهبود آرامش ذهنی کمک می‌کنند و به‌طور غیرمستقیم در درمان اختلال نعوظ نقش دارند.
انواع تمرینات ورزشی تقویت نعوظ

انواع تمرینات ورزشی تقویت نعوظ

انجام تمرینات کف لگن باعث تقویت و بهبود توان عضله پوبوکوکسیژئوس می‌شود. ممکن است 4 تا 6 هفته طول بکشد تا فرد تفاوت در نعوظ را حس کند. تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ شامل موارد زیر هستند.

1. فعال کردن عضلات کف لگن

این تمرین برای نعوظ قوی تر ساده است، اما اهمیت بالایی دارد. این تمرین به فرد می‌آموزد که عضلات کف لگن خود را فعال کرده و آن‌ها را تقویت کند.

 • دراز بکشید و زانوها را خم کنید، پاها را روی زمین دراز کنید و بازوها را در کنار بدن خود قرار دهید.
 • بازدم کنید و ماهیچه‌های کف لگن را با شماره سه منقبض کنید.
 • حالا هوا را به داخل ریه‌هایتان فرو ببرید و با سه شماره بازدم کنید.
 • برای شناسایی مناسب عضلات یعنی آن‌هایی که در پایین لگن قرار دارند، وقت بگذارید. انقباض تصادفی سایر عضلات به‌ویژه عضلات شکم، باسن یا پاها این کار را آسان‌تر می‌کند.

2.  فعال سازی عضلات کف لگن به‌صورت نشسته

 • در حالیکه بازوها را در کنار قرار داده‌اید، پاها را صاف روی زمین دراز کرده و آن‌ها را به اندازه عرض باسن از هم باز کنید.
 • با استفاده از همان تکنیک بالا، عضلات کف لگن را با شمارش سه شماره نگه دارید و سپس رها کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که عضلات شکم، باسن و ساق پا منقبض نمی‌شوند.

3. فعال سازی عضلات کف لگن ایستاده

 • صاف بایستید و بازوها را در کنار بدن خود قرار دهید و پاها را به اندازه عرض لگن باز کنید.
 • با استفاده از تکنیک بالا، ماهیچه‌های کف لگن را با سه شماره منقبض کنید و با سه شماره رها کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که عضلات شکم، باسن و ساق پا منقبض نمی‌شوند.

4. خم کردن زانو

 • در بین تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ، این تمرین آسان است و شامل حرکات کوچک می‌شود.
 • ابتدا دراز بکشید و زانوها را خم کنید، پاها را روی زمین صاف کنید و بازوها را در کنار بدن قرار دهید.
 • ستون فقرات را ساکن نگه دارید.
 • بازدم کنید، عضلات کف لگن را منقبض کنید و به‌آرامی یک زانو را به سمت زمین پایین بیاورید. با حفظ انقباض عضلات کف لگن، آن‌ها را تا حد امکان پایین بیاورید. لگن را ثابت نگه دارید.
 • نفس بکشید، عضلات را رها کرده و دوباره زانو را خم کنید.
 • حرکت را در طرف دیگر تکرار کنید.
 • این حرکت را برای هر طرف تا 10 مرتبه تکرار کنید.
افزایش سایز اندام تناسلی با ورزش

5. بالا آمادن پا پشت به پشت

 • این تمرین روی خم شدن زانو تمرکز دارد و شامل حرکات کوچک است.
 • دراز بکشید و زانوها را خم کنید، پاها را روی زمین صاف کنید و بازوها را در کنار بدن قرار دهید.
 • بازدم کنید، عضلات کف لگن را درگیر کرده و به‌آرامی یک پا را از زمین بلند کنید. لگن و ستون فقرات را ثابت نگه دارید.
 • حالا نفس بکشید و پا را روی زمین برگردانید.

استفاده از تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ، همراه با یک سبک زندگی سالم به مدیریت و بهبود این اختلال کمک می‌کند. مجددا توصیه می‌کنیم قبل از انجام این تمرین‌ها یا شروع یک ورزش جدید با یک پزشک و مربی باشگاه باتجربه مشورت کنید. یکی از داروهایی که خیلی در این زمینه کشیدگی آلت تناسلی کمک می‌کند کرم کینگ سایز است.

تمرین کگل برای زود انزالی

تمرینات کگل برای درمان انزال زودرس مفید هستند. تقویت عضلات کف لگن از طریق تمرینات کگل به بهبود کنترل انزال و تاخیر در انزال کمک می‌کند.

برای انجام این دسته از تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ، به‌آرامی ماهیچه‌های کف لگن را منقبض کنید. این کار را به‌شکلی انجام دهید که انگار می‌خواهید جریان ادرار خود را متوقف کنید. انقباض را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس استراحت کنید.

این کار را چندین بار در روز تکرار کنید تا این ماهیچه‌ها در طول زمان تقویت شوند و به کنترل بهتر انزال و بهبود عملکرد جنسی کمک کنند. هنگام انجام تمرین برای نعوظ قوی تر، ثبات و استمرار را باید در اولویت قرار دهید.

در زیر سه مورد از معروف‌ترین تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ و درمان زود انزالی را آورده‌ایم:

 • تعیین محل عضلات: ماهیچه‌های ارادی کف لگن را با تصور اینکه می‌خواهید جریان ادرار خود را متوقف کنید یا با سفت کردن ماهیچه‌هایی که از دفع گاز جلوگیری می‌کنند، شناسایی کنید.
 • عضلات را منقبض کنید: عضلات کف لگن را منقبض کنید و چند ثانیه نگه دارید، سپس رها کنید.
 • این تمرین‌ها را تکرار کنید: سعی کنید این انقباض‌ها را چندین بار در روز انجام دهید تا به‌تدریج و به‌مرور زمان با هر بار انقباض، عضلات ارادی خود را تقویت کنید.

انجام مداوم تمرینات کگل به بهبود توان عضلانی و کنترل انزال کمک می‌کند و در نهایت منجر به عملکرد جنسی بهتر و افزایش رضایت می‌شود. انجام صحیح و منظم این تمرینات برای مشاهده مزایای مطلوب در مدیریت زود انزالی ضروری هستند.

سوالات متداول

آیا تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ موثر هستند؟

کار کردن با عضلاتی فراتر از کف لگن نیز به درمان اختلال نعوظ کمک می‌کند. تحقیقات مشخص کرده‌اند که ورزش هوازی به بهبود زود انزالی کمک می‌کند. این اختلال اغلب به‌ دلیل مشکلات جریان خون در آلت تناسلی ایجاد می شود. چاقی، دیابت، کلسترول بالا و بیماری‌های عروقی بر جریان خون اثر می‌گذارند و منجر به اختلال نعوظ می‌شوند.

اولین قدم برای تمرینات کگل برای درمان اختلال نعوظ چیست؟

اولین قدم در تمرینات کگل برای درمان اختلال نعوظ، شناسایی عضلات کف لگن است.

مردان مبتلا به اختلال نعوظ شریانی چقدر باید ورزش کنند؟

بهتر است که هر روز 30 دقیقه ورزش‌هایی را که در این مقاله ذکر کردیم، انجام دهید.

سخن نهایی

ما در این مقاله انواع تمرینات ورزشی برای تقویت نعوظ را بررسی کردیم. با انجام این تمرینات و ورزش اصولی می‌توانید اکثر اختلال‌های جنسی را درمان کنید. از جمله این بیماری‌ها می‌توان به اختلال نعوظ و زود انزالی اشاره کرد که در هر سنی ممکن است برای مردان به‌وجود آیند.

این دو بیماری بسیار شایع بوده و خوشبختانه کاملا قابل درمان هستند. پس از بررسی عوامل دخیل در ابتلای خود به این بیماری‌ها، نسبت به درمان اصولی آن با تمرین‌های ورزشی اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان