نکاتی برای ارگاسم بهتر مردان

بهترین روش برای ارگاسم بهتر مردان

بسیاری از مردم ارگاسم را نقطه اوج هیجانات جنسی می‌دانند. تستوسترونی که در بدن مردان جریان دارد به همراه دیگر عوامل روان‌شناختی میل به سکس را در آن‌ها افزایش می‌دهد. ارگاسم مردان حالت‌های مختلفی دارد. در این مقاله با معرفی روش‌های مختلف، بهترین روش برای ارگاسم بهتر مردان آشنا می‌شویم، پس همراهمان باشید.

ارگاسم در مردان چگونه اتفاق می‌افتد؟

آقایان طی یک سری مراحل که چندین اندام بدن، هورمون‌ها، رگ‌های خونی و اعصاب را درگیر می‌کند به ارگاسم می‌رسند. ارگاسم مردان با انقباض‌های شدید عضلانی که با خروج مایع منی که حاوی اسپرم است، به پایان می‌رسد.

22 روش برای ارگاسم بهتر مردان

ارگاسم برای افراد بسیار خوشایند است. مهم نیست که چگونه، چه زمانی، کجا یا با چه کسی به ارگاسم می‌رسید، با دانستن این 22 ترفند ساده بهترین روش ارضا شدن آقایان را یاد خواهید گرفت:

 1. میان‌دوراه (پرینه، ناحیه بین ران‌ها، فاصله بین بیضه‌ها تا سوراخ مقعد) خود را لمس کنید. این قسمت از بدن پایانه‌های عصبی بی‌شماری دارد و بسیار تحریک‌پذیر است و نقش پررنگی در رابطه جنسی ایفا می‌کند.
 2. بسیاری از آقایان ادعا می‌کنند که با اعمال فشار به این ناحیه چندین ارگاسم را تجربه می‌کنند. علت این حس خوشایند تحریک غده پروستات به‌صورت خارجی از طریق لمس پرینه یا میان‌دوراه است. هنگام رابطه جنسی یا کامش دهانی، از همسر خود بخواهید تا با فشردن این ناحیه به ارضا شدن شما کمک کند.
 3. نقطه P (پروستات) خود را ماساژ دهید. وقتی صحبت از پروستات می‌شود، اکثریت بر این موضوع که پروستات نقطه جی مردان است، اتفاق نظر دارند. شما با فشردن پرینه می‌توانید پروستات خود را تحریک کنید. ولی اگر می‌خواهید به اوج لذت برسید، باید انگشت خود را بیشتر در مقعدتان فرو ببرید.
 4. از همسر خود بخواهید تا پس از مرطوب کردن انگشتش به اندازه پنج سانتی‌متر انگشت خود را به مقعد شما فرو کند. پس از آنکه توده کوچکی را احساس کرد فشار کمی را بر آن اعمال کند. یکی دیگر از گزینه‌های ارضا شدن آقایان و تجربه ارگاسمی شگفت‌انگیز، تحریک هم‌زمان آلت تناسلی و پروستات است. البته باید گفت که تحریک پروستات به‌تنهایی از نظر برخی افراد بهترین روش برای ارگاسم بهتر مردان است.
 5. طول دوره تحریک‌ناپذیری را در خود کاهش دهید. دوره تحریک‌ناپذیری زمانی است که آقایان پس از انزال دیگر قادر به نعوظ نیستند. گاهی پس از تجربه ارگاسم، همچنان از نظر ذهنی مایل به ادامه رابطه جنسی و تجربه ارگاسمی دیگر هستید، ولی از نظر فیزیکی این توانایی را ندارید.
 6. این دوره در افراد مختلف، متفاوت است و از چند دقیقه تا یک روز کامل نیز طول می‌کشد. البته راه‌هایی برای کاهش طول دوره تحریک‌ناپذیری وجود دارد. بهترین راه استفاده از اسباب‌بازی‌ها یا مکالمه‌های جنسی برای تحریک حداکثری است.
 7. ارگاسم‌های متعدد را امتحان کنید. چند بار ارضا شدن آقایان با وجود دوره تحریک‌ناپذیری کمی دشوار است، ولی با داشتن تمرین کافی می‌توانید ارگاسم‌های متعدد بدون انزال داشته باشید.
 8. نکته کلیدی برای انجام این کار، فشردن عضله کوکسیژئوس (Coccygeus muscle) یا ماهیچه دنبالچه‌ای، درست در لحظه ارضا شدن است. با انجام دادن متعدد این کار یاد می‌گیرید تا تجربه ارگاسم را از ارضا شدن جدا کنید. تنفس عمیق نیز در ارگاسم مردان نقش زیادی دارد.

البته در نظر داشته باشید که ارگاسم‌های متعدد و کوتاه مثل ارگاسم‌های معمول شما نیستند ولی برخی آقایان چندین ارگاسم را به یکی، ترجیح می‌دهند.

نکاتی برای ارگاسم بهتر مردان
 • تمرین کگل یا دیافراگم لگنی را انجام دهید. با توجه به این موضوع که انجام دادن تمرینات کگل در خانم‌ها ارگاسم واژن را تقویت می‌کند، آقایان هم می‌توانند این کار را انجام دهند. این تمرین راهی برای انقباض عضلات کف لگن است و به افراد کنترل بیشتری در طول رابطه جنسی می‌دهد.
 • از اسباب‌بازی‌های جنسی استفاده کنید. ویبراتور هایی وجود دارند که مخصوص آلت‌تناسلی آقایان طراحی شده‌اند. ماساژورهای پروستات نیز تجربه جنسی جدیدی را به شما هدیه می‌دهند.
 • رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. طبق نظر متخصصان رژیم‌غذایی درست، بر عملکرد دستگاه تناسلی اثر می‌گذارد. سبزیجات مصرف کنید. اسفناج به گشاد شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند و جریان خون در اندام تناسلی را افزایش می‌دهد.
 • دیگر سبزیجاتی مثل کلم‌پیچ و کاهو منابع سرشاری از فولیک‌اسید هستند و به سلامت و باروری کمک می‌کنند. از مصرف تخم مرغ که سرشار از انواع ویتامین‌های B است، استرس را کاهش می‌دهد و میل جنسی را بیشتر می‌کند، غافل نشوید.
 • مصرف چربی‌های مفید برای عملکرد سیستم عصبی که به نیازهای جنسی پاسخ می‌دهد، اهمیت زیادی دارد. می‌توانید پیش از شروع رابطه جنسی مواد غذایی مثل آووکادو، روغن زیتون یا روغن نارگیل مصرف کنید تا انرژی لازم برای لذت بردن از رابطه جنسی داشته باشید. بلغور جو و دیگر غلات یکی از معدود راه‌های افزایش تستوسترون جریان خون هستند. هرچه مقدار تستوسترون بیشتر باشد ارگاسم مردان قوی‌تر است. مصرف آب را نیز فراموش نکنید. نوشیدن مقدار زیاد مایعات جریان خون در آلت تناسلی را تقویت می‌کند و سطح انرژی شما را هم بالاتر می‌برد.
 • به مرز رساندن در رابطه جنسی را امتحان کنید. تسلط بر ارضا شدن با تاخیر کمی دشوار است، ولی وقتی پای ارگاسم بهتر در میان باشد کاملا ارزشش را دارد. مطالعات نشان می‌دهد که اگر افراد زمانی که حدود 90درصد از مسیر رسیدن به ارگاسم را طی کردند، مکث کنند، سرعت خود را کاهش دهند و سپس دوباره ادامه بدهند ارگاسم نهایی آن‌ها بسیار قوی‌تر خواهد بود. یکی از مزایای این حرکت آشنایی بیشتر با بدن و سیگنال‌هایی که برای لذت جنسی بیشتر می‌فرستد، است.
 • سطح تستوسترون خود را افزایش دهید. این هورمون به ارگاسم مردان کمک می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهند که هرچه سطح تستوسترون خون بیشتر باشد، احتمال تجربه یک ارگاسم عالی بیشتر است. البته باید گفت که سطح تستوسترون بالا به‌تنهایی باعث وقوع ارگاسم بهتر نمی‌شود.
 •  کیسه بیضه خود را مالش دهید. درست قبل از انزال، بیضه‌ها کمی بالا می‌آیند تا قدرت بیشتری به انزال بدهند. اگر دقیقا پیش از انزال کیسه بیضه‌ها را به ‌آرامی به سمت بالا فشار دهید، بسیار تحریک‌کننده خواهد بود. همچنین می‌توانید از همسر خود بخواهید تا با کف دست، بیضه‌های شما را کمی به بدنتان نزدیک کند. این کار شدت ارگاسم را افزایش می‌دهد.
ارگاسم در مردان چگونه اتفاق می‌افتد؟
 1.  هنگام برقراری رابطه جنسی در افکار خود غرق نشوید و روی کاری که انجام می‌دهید، تمرکز کنید. به اینکه چقدر همسر شما زیبا و جذاب است و از بودن با او لذت می‌برید یا بهترین خاطراتی که باهم داشتید فکر کنید.
 2.  تکنیک تنفس عمیق برگرفته از رابطه جنسی تانتریک (tantric sex) است. شما با تنفس، حرکات جنسی خود را کنترل می‌کنید. سعی کنید نفس کشیدن خود را با حرکات جنسیتان هماهنگ کنید. آهسته نگه داشتن سطح تنفس و ضربان قلب، میزان اکسیژن و جریان خونی را که به آلت تناسلی شما می‌رسد افزایش می‌دهد و ارگاسم قوی‌تری را تجربه خواهید کرد.
 3.  فشار خون خود را کاهش دهید. در قدم اول، فشار خون پایین به سلامت عمومی بدن شما کمک می‌کند. از طرف دیگر، پایین بودن سطح فشار خون زندگی جنسیتان را نیز تغییر می‌دهد. ارگاسم مردان، به خونی که به اندام جنسیشان می‌رسد بستگی دارد.
 4. فشار خون بالا علاوه‌بر مشکلاتی که برای سلامتی افراد به‌وجود می‌آورد، مشکلاتی از قبیل زودانزالی و کاهش میل جنسی را به‌دنبال دارد. فشار خون پایین هم ارگاسم و هم نعوظ را تقویت می‌کند.
 5.  بسیاری از مردان به‌صورت پیش‌فرض رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم سریع را می‌خواهند. کاهش سرعت معاشقه و تمرکز بر بدن و حرکت‌های جنسی کمک می‌کند تا ارگاسم بهتری را تجربه کنید.
 6.  با ذهن باز و خلاق معاشقه کنید. اجازه دهید ذهنتان شیطنت‌آمیزترین فانتزی‌ها و خیال‌پردازی‌های جنسی را در طول رابطه تصور کند. این افکار نعوظ و ارگاسم مردان را قوت می‌بخشد.
 7. خیال‌پردازی‌های جنسی تمایلات شهوت‌آمیز و پنهان شما را که در زندگی واقعی هنوز آماده تجربه کردنشان نیستید، شناسایی کرده و ذهن شما را از افکار ناخوشایند و منحرف‌کننده که انزال را با مشکل مواجه می‌کند، دور می‌کنند. این خیال‌پردازی‌ها میل جنسی را هم افزایش می‌دهند.
 8.  استفاده از روان‌کننده‌ها (لوبریکانت) را فراموش نکنید. طی تحقیقات انجام‌شده، استفاده از روان‌کننده تا 50درصد ارگاسم مردان و زنان را آسان‌تر می‌کند. روان‌کننده‌ها دردهای ناشی از اصطکاک را کاهش می‌دهند. البته مزایای استفاده از لوبریکانت تنها درباره معاشقه و دخول صدق نمی‌کند، بلکه خودارضایی را هم تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.
 9.  بین دفعات سکس وقفه بیندازید. دوره تحریک‌ناپذیری در مورد برخی افراد صدق نمی‌کند و فقط تعدادی از آقایان قادر به انجام آن هستند. وقفه انداختن میان رابطه جنسی و خودارضایی نتایج بسیار خوبی به‌دنبال دارد.
 10. تجربه رابطه جنسی وقتی که برای مدتی از آن فاصله گرفته‌اید، خوشایند است. وقفه انداختن بین دفعات معاشقه منجر به تنش‌های جنسی و در نهایت ارگاسم‌های شدیدتر می‌شود. این روش همچنین یک راه‌حل خوب برای زودانزالی است.

البته باید در نظر داشته باشید که انتظار و وقفه بیش‌ازحد میل جنسی و شدت نعوظ را کم می‌کند و احتمال انزال زودرس را افزایش می‌دهد. مدت زمانی که فرد باید برای ارگاسم بعدی‌اش صبر کند، به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای جوان‌ترها این وقفه کوتاه‌تر خواهد بود.

ارضا شدن آقایان
 1.  بازی کردن با نوک سینه آقایان را فراموش نکنید. این قسمت از بدن مردان پایانه‌های عصبی زیادی دارد ولی متاسفانه به‌دلیل عرف جامعه اغلب نادیده گرفته می‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که بازی کردن با نوک سینه آقایان برای 52درصد از آن‌ها بسیار تحریک‌آمیز است، ولی تعداد کمی از افراد از آن آگاهی دارند.
 2.  محرومیت حسی را امتحان کنید. معاشقه عملی است که بسیاری از حواس را درگیر می‌کند ولی استفاده نکردن از بعضی از این حواس، زمینه را برای داشتن یک ارگاسم عالی فراهم می‌کند.

محرومیت حسی شامل کارهایی ساده مثل استفاده از چشم‌بند، خاموش کردن چراغ‌ها، استفاده از هدفون و غیره است. وقتی حسی را محدود کنید، تمایل به استفاده از دیگر حواس بیشتر می‌شود. مثلا اگر چیزی را نبینید، میل به لمس آن چیز در شما بسیار بالا می‌رود.

 • البته در نظر داشته باشید که محرومیت حسی نباید طولانی‌مدت و آزاردهنده باشد، زیرا ممکن است ارگاسم مردان را با مشکل مواجه کند و موجب اضطراب و پریشانی شود.
 •  یک روال ساده و عادی را برای رابطه جنسی خود ادامه ندهید. تحقیقات نشان داده‌اند که وقتی به بعضی محرک‌های جنسی عادت می‌کنیم، دیگر با آن‌ها تحریک نمی‌شویم. تجربه‌های جدید میل و رضایت جنسی در مردان را افزایش می‌دهد.

یک مطالعه در سال 2015 متوجه ارتباطی بین تجربه‌های جنسی جدید و کیفیت ارگاسم مردان شد. به‌همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند تا تجربه‌های جنسیتان را هر از چندگاهی تغییر دهید. این امر در رابطه‌ با خودارضایی نیز صدق می‌کند.

 •  نقش دما در رابطه جنسی را فراموش نکنید. تغییر دما راه دیگری برای لذت جنسی در حین رابطه و ارگاسم بهتر است. یک راه برای تجربه این حس شگفت‌انگیز استفاده از یخ روی نوک سینه آقایان و سپس استفاده از یک ژل گرم‌کننده است. این تضاد بهترین روش برای ارگاسم بهتر مردان است.
 • استفاده از موم‌های ماساژ نیز گزینه خوبی است ولی هنگام بازی با آن‌ها باید احتیاط کرد. بعضی از قسمت‌های بدن آقایان نسبت ‌به تغییرات دما حساس‌تر هستند.
 •  روی فرنولوم تمرکز کنید. (نواری کشسان از پوست آلت تناسلی در قسمت ختنه‌گاه که پوست کشسان آلت تناسلی را با ظرافت به زیر سر آلت تناسلی وصل می‌کند.) اگرچه این قسمت اندازه کوچکی دارد، ولی بسیار تحریک‌پذیر و حساس است.
 • در این ناحیه پایانه‌های عصبی زیادی وجود دارد و تحریک این قسمت ارگاسم مردان را به‌یادماندنی می‌کند. این قسمت از بدن به لمس و بازی و ارتعاشات پاسخ می‌دهد. از دهان نیز برای تحریک این ناحیه استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از انگشتانتان فرنولوم را به سمت بالا و پایین یا به طرفین یا در یک حرکت دایره‌ای نوازش کنید. در نظر داشته باشید که ارگاسم مردان از طریق تحریک فرنولوم وقت بیشتری می‌گیرد، اما نتیجه آن ی بسیار عمیق و شگفت‌انگیز است.
ارگاسم مردان

نکات مهم برای ارگاسم در مردان

برای داشتن ارگاسم بهتر و آشنایی با مشکلات رایح هنگام ارگاسم چندین نکته وجود دارد که در جدول زیر آورده‌ایم.

مشکلعلتراه حل
آنورگاسمی زمانی اتفاق می‌افتد که فرد قادر به ارگاسم نباشد. تفاوت آن با انزال در این است که آنورگاسمی به معنای نداشتن لذت جنسی برای رسیدن به ارگاسم است.  فشار ضربه افسردگی اضطراب دیابت فشار خون بالا پروستاتکتومی (جراحی پروستات)  یک رویکرد جدیدتر برای آنورگاسمی مردان، داروی Dostinex  کابرگولین است که سطح هورمون پرولاکتین را به حد نرمال می‌رساند. Dostinex میل جنسی را تقویت می‌کند و شانس ارگاسم را در مردان افزایش می‌دهد.
ارگاسم خشک به ارگاسمی گفته می‌شود که در آن منی بسیار کمی در حین انزال خارح می‌شود. این ارگاسم که به انزال ارگاسمیک نیز معروف است، بیشتر نتیجه مشکلات فیزیکی است.  هیپوگنادیسم (تستوسترون پایین) پروستات بزرگ‌شده انسداد مجرای اسپرم عوارض جراحی مثانه یا پروستات چرخش لگن  درمان ارگاسم خشک بسته به علت آن متفاوت است. جایگزینی تستوسترون در افراد مبتلا به هیپوگنادیسم توصیه می‌شود. داروهایی مانند پروسکار (فیناستراید) نیز برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شوند.    
ارگاسم سختمصرف الکل یا موادمخدر، کشیدن سیگار و استفاده از داروهای دیگر ارگاسم را دشوار می‌کند.  ترک و کنار گذاشتن این موارد به کمک تراپی
انزال دردناکانزال دردناک ناشی از بیماری‌های بسیاری است. بعضی از رایج‌ترین عواملی که باعث انزال دردناک می‌شوند عبارتند از تومورها، پروستاتیت مزمن، کیست یا سنگ، بیماری‌های التهابی، بیماری‌های مقاربتی  درمان این بیماری به علت آن بستگی دارد. سبک زندگی سالم و کنترل استرس گام‌های مثبتی برای به حداقل رساندن علائم انزال دردناک هستند.

سوالات متداول

چرا هنگام انزال و ادرار درد دارم؟

درد همراه با ادرار و انزال در اثر عفونت‌های دستگاه ادراری، بیماری‌های مقاربتی یا عفونت‌های منتقل‌شده از راه جنسی مانند تبخال، کلامیدیا و سوزاک ایجاد می‌شود. درد هنگام انزال معمولا به‌دلیل عفونت یا التهاب پروستات است.

ارگاسم مردان چند مرحله دارد؟

ارگاسم مردان در چهار مرحله برانگیختگی، پلاتو، ارگاسم و انزال اتفاق می‌افتد. طول و شدت این مراحل متفاوت هستند.

مزایای ارضا شدن آقایان چیست؟

ارضا شدن مرد تاثیرات خوبی بر سلامت جسم و روان او دارد. حتی این باور وجود دارد که این اتفاق خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.

ارگاسم در مردان چقدر طول می‌کشد؟

زمان ارگاسم به عوامل مختلفی مثل سن، سلامت عمومی بدن و ژنتیک فرد بستگی دارد. اما طبق تحقیقات انجام‌شده ارگاسم مردان به‌طور میانگین بین 3 تا 10 ثانیه طول می‌کشد.

نکات مهم برای ارگاسم در مردان

سخن نهایی

ارگاسم مردان تعامل پیچیده‌ای از پاسخ‌های فیزیکی، حسی و روانی است که معمولا و نه همیشه، منجر ‌به انزال می‌شود. فرایندی که طی آن مردان به ارگاسم می‌رسند، شامل تحریک شدن تا انزال است. برخی از مردان در رسیدن به ارگاسم مشکل دارند یا ممکن است اصلا نتوانند آن را تجربه کنند. برخی دیگر ارگاسم خشک دارند. درمان این شرایط بستگی به این دارد که علت آن جسمی، احساسی یا ناشی از داروها، بیماری‌ها یا جراحی‌های قبلی باشد.

گاهی چندین علت برای بروز این مشکلات وجود دارد. مشکلات مربوط به ارضا شدن آقایان را باید با پزشک یا سکسولوژیست در میان گذاشت. بااین‌حال در این مقاله به نکاتی اشاره کردیم که به ارضا شدن آقایان کمک می‌کنند و می‌توانند بهترین روش برای ارگاسم بهتر مردان نام گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان